شیرینی مربایی دو لایه

شیرینی مربایی دو لایه ظاهر زیبا و منحصر به فردی دارد و در ضمن می توان با استفاده از کاترها و مرباهای مختلف در شکل و حتی طعم آن تنوع ایجاد کرد. علاوه بر این در خمیر شیرینی مربایی دو لایه از مغز بادام یا فندق استفاده میشود که هم باعث میشود خواص بیشتری داشته باشد و هم طعمی عالی به آن میدهد. شیرینی مربایی دو لایه را میتوانید به عنوان یک عصرانه یا میان وعده عالی همراه با چای سرو کنید.

 

طرز تهیه: اول از همه مغز ها را بو بدهید. فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. مغز بادام یا مغز فندق را روی سینی فر به صورت یک لایه پخش کنید و به مدت 8-10 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا طلایی رنگ شود. بگذارید کاملاً خنک شوند سپس آنها را همراه با 1/4 پیمانه از شکر در آسیاب برقی یا غذاساز آسیاب کنید. در کاسه دیگری، آرد، نمک و دارچین را با هم مخلوط کنید. سپس بادام آرد شده را بدان اضافه کنید.

 

شیرینی مربایی دو لایه

 

در کاسه بزرگی کره را آنقدر بزنید تا نرم و یکدست شود. سپس شکر را اضافه کنید و یکی دو دقیقه دیگر هم بزنید. پس از آن زرده های تخم مرغ، وانیل و رنده پوست لیمو را اضافه مخلوط کنید. مخلوط بادام را به تدریج به مخلوط کره اضافه و با آن میکس کنید. خمیر را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را داخل سلفون بپیچید و حداقل 1 ساعت در یخچال قرار دهید.